0949 305 854 info@zumpy-betonove.sk

Viackomorové žumpy

Viackomorové betónové žumpy sú nádrže spojené do radu, alebo vedľa seba čím je možné získať ľubovolnú kapacitu. Sú vhodné najmä tam, kde je potrebný veľký objem pre odpadovú vodu a kde nie je možné napojenie na kanalizáciu.

Orientačnú veľkosť žumpy si môžete vypočítať podľa orientačného vzorca:

V = S x O x i

V – objem žumpy

S – spotreba vody (uvažuje sa o 150L/os/deň) – môžete vychádzať z vašej historickej spotreby vody, alebo priemernej spotreby vody podľa STN normy bola spotreba vody v domácnosti 88L/os/deň

O – počet osôb žijúcich v domácnosti

i – interval vývozu žumpy v dňoch (14-30) pokiaľ budeme uvažovať o vývoze raz za 14 dní alebo raz mesačne.

Pri návrhu je však vhodné uvažovať tiež o objeme miestneho fekálneho vozu ktorý bude žumpu vyvážať. V tomto prípade je ekonomické navrhovať veľkosť žumpy na 1 alebo 2 násobok objemu fekálneho vozu, aby pri jazde neviezol poloprázdny fekál a tým sa Vám nepredražovala doprava.

Tieto prefabrikované samonosné nádrže nevyžadujú žiadne ďalšie statické zaistenie. Žumpy sa skladajú z nádrže s dnom, stropu-ktorý je v štandardnom prevedení prejazdný do záťaže 3,5 tony pri výške násypu 50cm.Nádrž je možné dodatočne osadiť zosilnenou platňou do zaťaženia 15ton.Vstup do nádrže má priemer 60cm, výšku 50cm, ktorý sa dá nadstavovať po 50cm.Otvor na pripojenie je možné vyrobiť podľa požiadavky zákazníka (doplatok + 25 EUR).

CENA: DOHODOU

Viackomorové nádrže majú obsah viac ako 20 m3.

Spojením betónových nádrží, jednej vedľa druhej získame veľký objem, vďaka čomu môžeme splniť požiadavky najnáročnejších zákazníkov.

Pre získanie cenovej ponuky viackomorových betónových nádrží nás prosím kontaktujte telefonicky:
0949 305 854 alebo cez kontaktný formulár.

V prípade, že máte nejaké otázky, alebo si chcete žumpu objednať, zanechajte nám správu:

9 + 1 =

Ešte ste sa nerozhodli?

Ak máte akekoľvek otázky, alebo chcete vedieť bližšie informácie ohladne objednania, dodania a montáže, tak nás kľudne neváhajte kontaktovať.